Su Kaçağı Tespit Bulma

Üst Kattan Su Akması Durumunda Yapılacak 3 İşlem Nedir?
Üst Kattan Su Akması Durumunda Yapılacaklar

Üst Kattan Su Akması Durumunda Yapılacaklar?

Tesisat sorunları oldukça karmaşık ve kimsenin yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Üst kattan su akması durumunda yapılacaklar oldukça önemli olmaktadır. Bir çok sebepten ötürü su akması damlaması yaşabilmektedir. Bunun için net şekilde su kaçağı tespiti yapılmadan arızanın nereden kaynaklandığını söylemek oldukça zordur.

Bir çok sebepten ötürü dairenizin duvarlarında sararma olabilir yada su damlama şikayetiniz olabilir. Üst kat dairenizde kalorifer tesisatı kaçağı, banyo tesisatı su kaçağı, tuvalet gideri su kaçağı, mutfak tesisat borusu su kaçağı gibi durumlar oluşmuş olabilmektedir.  Üst kattan su akması durumunda yapılacaklar, oldukça can sıkacak olan bu durum ile karşılaştıysanız hemen ivedi şekide bir su tesisatçısı ile müdahale ettirmeli ve vakit kaybetmemelisiniz.

Üst Kattan Neden Su Akar?

Üst katınızda oluşan tesisat problemleri sebebiyle su direk sizin dairenize akabilir. Su sızıntısı duvar içerisinde hangi yöne gideceği belli değildir. Su kaçağının oluşmasının bir çok sebebi olabilir. En sık karşılaştığımız nedenlerden biri hatalı işçilik ile yapılan yanlış bağlantılar olmaktadır. Bunun haricinde kullanıma bağlı olarak yıpranma ile de tesisat borularında da kaçaklar meydana gelebilmektedir.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı genelde yavaş şekilde su ilerlemesi yapar. Ayrıca temiz su olmadığı içinde dairenizde rutubet görünümü olacaktır. Genellikle banyo su tesisatında gözüken su kaçağı çoğunluklu üst kat dairenin zemininden geçen borularda görülebilir. Tuvalet gider borusunda oluşabilecek su akıntısı hem koku verir hemde suyun rengi sarı olabilmektedir. Üst kattan su akma sebebi tamamen bu seçeneklerden biri olmaktadır. İşinde kalifiyeli yoncu tesisat ekibi ile su kaçaklarına en iyi müdahalenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Üst Kattan Neden Su Akar?

Üst Kattan Su Sızıntısı Nasıl Çözülür?

Yoncu tesisat olarak İstanbul ilçelerinde aktif olarak su kaçaklarına ve tıkanıklıklara müdahale ediyoruz. Su tesisat borularına müdahale sadece uzman kişilerce yapılmalıdır. Aksi durumda yapılacak yanlış, hatalı hamleler ile tesisat sorunları daha da büyüyebilir ve masrafları da arttırabilir. Profesyonel çözüm merkezi olarak Yoncu tesisat kameralı cihazları ile üst katınızda arızanın neden olduğu yeri noktasal müdahaleler ile tespit ederek duvarınızı kırmadan dökmeden kaçağa müdahale edilebilir. Ayrıca üst kattan gelen suyu kim yaptırır yazımız da bu konuya detaylıca değindik.

Kameralı cihazlar ve kişisel beceri marifeti ile su kaçağı gerekli ekipmanlar ile kapatılarak tekrar tekrar aynı sorun yaşanmaması için gerekli önemlerde alınmaktadır. Duvar sıvasına kadar ekip bünyemizde bulunan usta kişiler ile gerçekleştirerek su sızıntısı sonrasından oluşacak tüm kötü görüntüyü ortadan kaldırıyoruz. Su kaçağı tespiti için firmamız ile bağlantı kurarsanız en kaliteli malzemeler ve en uygun fiyatlar ile hizmet alabilirsiniz.

Üst Kattan Su Sızıntısı Nasıl Çözülür?

Su Kaçağı Tespit Cihazı Doğru Buluyor mu?

Su kaçağına müdahaleler eski zamanlarda tamamen tahmin üzerine yapılıyor ve eviniz inşaat alanına çevriliyordu. Kırılan noktada su kaçağı bulunamaz ise başka bir kısma geçilerek o kısım kırılmaya devam ediyordu. Bu şekilde evinizin içi hafriyat yığınları ile doluyor ve sizleri oldukça zor duruma sokuyordu. Yoncu tesisat ile tamamen teknolojik cihazlar kullanılarak su kaçağı veya tıkanıklık sorun olmaktan çıkarak, kısa süreler içerisinde çözüme kavuşuyor.

Yeni teknoloji ile kullanılan su kaçağı tespit cihazı %100 doğruluk payı ile kaçağın nerede olduğunu başlangıç noktasını bizlere kusursuz olarak göstermektedir. Tesisat borularındaki yıpranma yada hatalı döşenen tesisat boruları zamansız olarak tesisat kaçağının ortaya çıkmasını sağlar. Hem cihazların yardımı hem de sektörel beceriler ile kaçağı en doğru şekilde bularak müdahale ediyoruz.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Doğru Buluyor mu?

Temiz Su Kaçağını Tespiti

Dairenize gelen suyun temiz su yada pis gider suyu mu anlamak için bir çok öğrenme biçimi vardır. Binadan binaya değişen tesisat yapıları kırılma yapılmadan ufak bir alan açılarak müdahale edilir. Kameralı su kaçağı bulma cihazları suyun ilk çıkış noktasını bizlere göstererek gelen suyun temiz yada kirli olduğu anlaşılabilmektedir. Ayrıca duvarlarda kendini belli eden su temiz su ise sadece şişme ve kabarma yapacaktır. Fakat pis su ise rutubet gibi kendini belli edecektir.

Tesisat su kaçağı genellikle temiz su borularında karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinden geçen yüksek derece sıcak su ile genleşme oluşmakta ve su kaçağı olma ihtimali artmaktadır. Temiz su kaçağına müdahale yapılırken kimyasal ilaçlar marifeti ile yapılmaktadır. Yoncu tesisat olarak tüm tesisatçılık işlerinizi aynı gün onarımı sağlanarak ortadan kaldırılmaktadır.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara