Su Kaçağı Tespit Bulma

Tuvalet kokusu nasıl giderilir? 7 Yöntem & Tavsiye
Tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet kokusu nasıl giderilir? 7 Yöntem & Tavsiye

Günlük yaşantıda sık kullandığımız alanlarda kötü koku bir çok sorunu beraberinde getirir. Tuvalet kokusu nasıl giderilir? yazımızda bu sorunu yaşayan kişilere bir rehber niteliğinde çözümler ve yöntemler sunuyoruz.

Tuvalet kokusunu gidermenin 7 kolay yolu vardır. Karbonat, beyaz sirke, limon suyu ve su yardımı ile tuvaletin kötü kokusundan kurtulmak mümkündür. Ciddi bir tesisat arızası yoksa ve değişim, tamirat gerekmeyecekse herkesin deneyip kullandığı yöntemleri sizde hemen uygulayabilirsiniz. Gelin birlikte tuvalet kokusu nasıl giderilir beraber inceleyelim.

Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

1 – Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

En ucuz maliyetli tuvalet kokusu giderme yöntemlerinden biridir. Bir çok daire sahibi ciddi tuvalet kokusuna maruz kaldığında sirke ile çözümü denemektedir. Çok karmaşık bir işlem olmayıp herkesin bir kaç dakika da uygulayabileceği bir çözümdür. 1 litre civarıdaki beyaz sirkeye su ilave ederek bir karışım hazırlayıp tuvaletin içine dökünüz. Fırça yardımı ile karıştırıp yarım saat bir saat arası bekledikten sonra sifonu çekiniz.

İşlem yukarda bahsettiğimiz kadar basit. Sirkenin yoğun baskılayıcı kokusu kötü gelen tuvalet kokusunuda bastıracaktır. Denemenizi mutlaka önermekteyiz. Şayet bu yöntem işinize yaramadıysa lütfen diğer yöntemleride deneyiniz.

Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

2 – Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

Bildiğiniz üzere Limon her derde devadır. Limon kokulu kolonyalar asırlar kullanılmaktadır. Kötü kokunun her oluştuğu alanda bastırıcı kokusu ile limon çözüm sağlamıştır. Dairenizde, ofisinizdeki tuvalet kötü kokularından kurtulmanın bir yoluda limon suyu kullanımıdır. Bir bardak limon suyu ve karbonatı tuvalet içine dökerek kısa bir süre bekleyip sifonu çekiniz.

Yine tuvalet ve tesisatlardaki kötü koku gidermenin en ekonomik yöntemlerinden birini sizlere sunduk. Tesisatçı çağırmadan sizlerde bu basit yöntemi kendi yapı tuvalet ve klozetlerinde deneyebilirsiniz.

3 – Kahve Telvesi Kullanarak Kötü Kokulardan Kurtulmak

Tuvalet kokusunu gidermek istiyorsunuz ancak sirke ve limon suyu bulamıyorsanız bir diğer yöntem olan Kahve telvesi deneyerek çözüm arayabilirsiniz. Kötü koku yana tuvalet içine kahve telvesini döküm ve üstüne sıcak kaynamış bir demlik su dökün. Bir kaç dakika bekledikten sonrada sifonu çekin ve kötü kokulardan kurtulun.

4 – Karbonat ile Kötü Kokulara Savaş Açın

Tuvalet ve klozet içindeki hem tıkanma hemde kötü kokularda bir çok kişi karbonat kullanımı ile çözümler elde etmektedir. Her evde bulunan karbonatı bir bardak varsa limon suyu ilave ederek tuvalet içine döküp özel kimyasal bir etki elde edebilirsiniz. Limon suyunuz yoksa sadece karbonat ilede deneme yapabilirsiniz.

5 – Vanilya Aromalı Kokular Kullanın

Çok şiddetli bir koku almıyorsanız ve tesisat işleri ilede uğraşmak istemiyorsanız banyo ve tuvaletlerde bir köşede daima Vanilya aromalı kokular bulundurabilirsiniz. Hazır bu tür kokular bulamıyorsanız bu parfümü kendi imkanlarınızla da elde edebilirsiniz. Biraz vanilya ve tarçın çubuklarınızı banyonuzun bir köşesine bir kasede uzunca bir süre tutunuz.

6 – Lavanta Kokuları ile Tuvalet Kokusunu Bastırın

Kesin kötü kokular için en etkili anti yöntem lavantadır. Kuru lavanta bulmak kolay olup bir kaç dakika kaynatıp kendinize sprey yapabilirsiniz.

7 – Tuvalet Kokusu Gidermek için Tesisatçı Çağırın

Yukarıda detaylandırdığımız hiç bir yöntem tuvalet kokusunu gidermiyorsa üzülerek söylemeliyiz ki tesisatınızda ciddi bir sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Her gün ayrı sorunu yaşamak yerine özel cihazlarla sorunlar kolayca bulunabilmektedir.

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Kötü kokunun oda içine yayılmasında bir çok etken vardır. Tuvalet gider pimaş borularındaki en ufak çatlaklar dahi kötü koku oluşmasına neden olur. Bunun birlikte havalandırma boşluğu yoksa yada o kısımda sorun yaşanıyorsa kötü koku direk banyo içine girecektir.

Tuvalet alanlarından daima kaliteli işçilik ve montaj gereklidir. Yapılacak en ufak işçilik ve malzeme hataları sizleri bu sorunla ilerde karşı karşıya bırakacaktır. Klozet altında bırakılan boşluklar, tuvalet giderinde kullanılan pimaş ve kalitesiz ürünler sıkça bu sorunun yaşanmasına neden olur.

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Kötü kokunun kaynağı tuvalet ise gider pimaş hatları, klozet montajı, havalandırma alanları kontrol edilir. Tıkanıklık tespiti yapılır. Banyo içinde ise yer süzgeci kötü kokuya sebebiyet verebileceğinden o alan detaylı kontrol edilir.

Firmamız Yoncu tesisat ekipleri Tuvalet kokusu giderme konusunda profesyonel cihazları ile adresinize gelir sorunu kalıcı olarak çözümler.

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Tesisat işlerimizde tuvaletin tip ve modeli farketmeden her tür sorunu gidermekteyiz. Tuvalet tıkanıklığı genelde kullanım tipi ile değil yapıda kullanılan malzeme ve kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Kötü kokuya en fazla sebep olan etkenler tıkanma ve pimaşlarda ki çatlardan gelen sızmalardır. Bunun içinde tesisat uzmanlarımız özel kameralı cihazlarla sorunu tespit edecek ve arızayı giderecektir.

Tuvalet giderinden gelen lağım kokusu temizliğe dikkat edilmesine rağmen tüm tuvalet ve banyonun kötü kokmasına neden olur. Ev işyeri fark etmeden herkes için can sıkıcı bir sorun olan tuvaletten koku gelmesi, temelde atık su tesisatındaki birikmelerden kaynaklı bir problemdir. Gider borularının daralmaya başladığını haber veren koku, hat boyunca biriken atık maddelerin çürümesiyle yukarı çıkmasından kaynaklanır. Evinize gelen misafirlere karşı mahcup olmanıza ya da müşteriler gözünde işletmenizin itibarının düşmesine yol açan bu sorundan kurtulmak için Tam Tesisat uzmanlığına güvenmeniz yeterli. Oda parfümü ve tuvalet kenarlarına asılan kimyasal kilitlerle bu kötü kokular maskelenmeye çalışılsa da, gider hattı temizlenmediği sürece problem aralıksız devam edecektir.

Tuvalet Giderinden Gelen Koku

Deterjan, oda spreyi gibi kokuyu maskelemekte kullanılan tüm ürünler geçici olarak banyo ve tuvaletin havasının değişmesini ancak problemin çözümsüz kalmayı sürdürmesini sağlar. Tam Tesisat sizlere kesin çözüm sunarak, gider hattındaki tüm birikintilerin temizlenmesi sayesinde sorunun asıl kaynağından kurtulmanızı sağlar. Giderin daralmaya başladığını gösteren kötü kokular yakın zamanda hattın tamamen tıkanabileceğini de gösterir. Kokunun kaynağı ortadan kaldırılmadıkça giderden gelen kötü kokular hem sizi hem de misafir ve müşterilerinizi rahatsız etmeye devam edecektir.

Tuvalet Kokusuna Kalıcı Çözüm

Giderden gelen kokunun tamamen giderilmesi yani probleme kalıcı çözüm getirilmesi için gider hattının baştan aşağı, kapsamlı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Yoncu Tesisat ekipleri bu temizlik işlemini kırıp dökmeden, özel olarak bu işler için tasarlanana robot cihazlarla yaptığı için tadilata ne kadar harcayacağınızı düşünmeden ekibimize bir telefon açarak sorundan kurtulabilirsiniz. Boruların zarar görmediği, gider hattının derinlemesine incelenmesiyle sorunun kaynağının tespit edildiği kameralı görüntüleme işlemi sonrasında robot cihazlarla gerçekleştirilen temizlik ortalama bir saat sürmektedir. İşlemden kısa süre sonra banyo ve tuvaletin tüm kokusunun değişmeye başladığını fark edersiniz.

Eskiden kullandığınızda neredeyse hiçbir işe yaramayan sprey ve tuvalet kokuları, giderin temizlenmesinden sonra etkili bir şekilde tüm ortamın havasını değiştirecektir. Artık giderden lağım baskın bir lağım kokusu gelmediğinden, bu tip ürünleri kullandığınızda banyo ve tuvaletiniz arzu ettiğiniz gibi güzel kokacaktır.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara