Su Kaçağı Tespit Bulma

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur? 7 Çözüm
Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur? 7 Çözüm

Atık su tesisatında kaçak durumu, başta kaçağın yaşandığı hane olmak üzere komşuları da ciddi şekilde etkilemektedir. Eğer pis su tesisatında kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız ya da alt komşunuzun tavan kısmında su damlama, boyanın renk değiştirmesi, küflenme gibi durumlar varsa mutlaka en yakın tesisatçıya başvurmanız gerekir.

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur? 7 Çözüm önerimizi okuduktan sonra bireysel çözümler dışında profesyonel destek almak isterseniz Yoncu tesisatı arayınız. Yoncu tesisat bu tip su kaçağı ve tıkanıklık işlerinde özel cihazları ile adrese gelir ve kırmadan net çözümler sunar.

Atık Su Tesisatında Kaçak Bulma Adımları

Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte artık günümüzde atık su ya da temiz su borularındaki çatlak, kaçak veyahut tıkanıklık gibi problemler kolayca tespit edilip çözüme kavuşturulabilmektedir. Binanın içerisinde yer alan ve ulaşamadığımız bu tesisata, çeşitli araçlar kullanılarak kameralı ve kolay bir şekilde tespit işlemi sağlanır.

Atık su tesisatında kaçak bulma işlemi sadece konutlara özgü değildir; işyerleri, fabrikalar, ana gider boruları ve şehir şebekelerinde de yine bu sistem kullanılmakta. Tüm tesisata müdahale etmeden sadece problemi yer tespit edilerek, müdahale edilmektedir.

Atık Su Tesisatında Kaçak Bulma Adımları

  1. İlk olarak tesisatçı, sorunu yaşayan ev ya da işyeri sahibinden gerekli bilgileri almalıdır. Bu sorunun ilk aşamada bulunması için önemlidir.
  2. Tahmini yer belirtileri yapıldıktan sonra ilk olarak basınç işlemi sağlanır.
  3. Hat üzerinde bulunan tüm vanalar kapatılır ve borunun içerisine belli bir basınçta su verilir. Eğer bu basınç sabit kalıyorsa, sızdırma olmadığı anlaşılır. Basınçta düşme yaşanıyorsa da kaçak tespit edilir ve çözüm yolları aranır.
  4. Sızdırmanın olduğu alana kanal kameraları verilen, uzun boru ve ucunda kamera olan bir alet yerleştirilir. Kamera ile hem sızdırmanın olduğu yer bulunur hem de farklı bir tıkanıklık vs. sorunu varsa kamera sayesinde tespit edilir.
  5. Her ne kadar kameralar ile bakılsa da özellikle pis su giderinde küçük delikler ve kaçakların bulunması zor olabilmektedir.
  6. Kaçak, delik ya da suyu geriye verme gibi sorunlardan herhangi birisi tespit edildikten sonra arızalı boru yenisiyle değiştirilir.
  7. Ayrıca bireylerin tercihine bağlı olarak da düzeltme sonrası tüm tesisata asitli bir temizleme suyu enjekte edilebilmektedir. Bu da ilerde tıkanıklık gibi sorunların yaşanmasının önüne geçer, boruları temizler.

Yukarıda yer alan adımlardan sonra kaçak sorunsuz şekilde tamir edilir ve tesisat vanası açılarak akış tekrar normal haline döner. Bir süre gider kontrolleri sağlandıktan sonra işlem tamamlanır.

Cihazla Pis Su Tesisatındaki Kaçağı Bulma

Cihazla Pis Su Tesisatındaki Kaçağı Bulma

Su kaçağı nerde oluşursa oluşsun kesin net bulma yöntemi cihaz kullanılarak yapılan tekniklerden geçer. Cihazsız yapılacak işlemlerde %50 oranında sonuç ancak alınabilir ve birazda işinizi şansa bırakmış olursunuz. Yoncu tesisat konutlarda ve ticari alanlardaki pis su gider su kaçağı bulma işlerinde mutlaka özel teknolojik cihazlardan faydalanmaktadır. Şimdiye kadar binlerce müşterimizi kusursuz hizmeti bu şekilde sağladık ve ara vermeden servis işlerimize devam ediyoruz.

Pis su tesisatlarında yapılan çalışmalarda teknolojiden faydalanılmıyorsa başınıza daha büyük dertlerin açılması olasıdır. Riskli bir alan olan pis su tesisatlarında yapılacak en ufak hatalar ciddi tadilat işlerine neden olabilir. Mutlaka hizmet alımı yaparken kırmadan dökmeden işçiliğe öncelik verilmelidir. Her su tesisatçısı pis su tesisatlarında hizmet veremez.

Pis Su Tesisatında Kaçak Bulma Fiyatları

Pis Su Tesisatında Kaçak Bulma Fiyatları

Yoncu tesisat firmamız su kaçağı bulma işlerinde müşterilerine en ekonomik çözümleri en garantili şekilde devam etmektedir. Ortalama servis ücret fiyatları 120₺ den başlamaktadır. Ancak sizlere net fiyatları verebilmemiz için sorunun tam olarak ne olduğunu bilmemiz gereklidir. Bunun dışında tespit haricinde onarım ve tamir işleri ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Lütfen pis su tesisatı kaçak bulma güncel fiyatları ve tamir onarım ücretleri için bizleri arayarak detayalı bilgi alınız.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara