Su Kaçağı Tespit Bulma

Fayanslardan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir? 4 Tavsiye
Fayanslardan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Fayanslardan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir? 4 Tavsiye

Su kaçağı konusunda en riskli bölgelerden birisi banyo ve mutfak bölgeleridir. Tesisatının iyi yapılmaması, gider borularının kalitesiz olması, düşük kaliteli derz kullanılması gibi detaylar su kaçağına sebep olabilir. Ayrıca tüm bu şeyler iyi şekilde yapılsa bile banyoda yapılan temizlik şekli ve kullanılan temizlik malzemeleri de yıllar içerisinde kaçaklara sebep olabilir.

Banyo ve mutfak alanlarında su kaçakları çoğu zaman fark edilmez yada geç anlaşılır. Eğer zeminde fayans derz aralarında kararma belirtileri oluşuyorsa, fayans üzerinde yürürken çatırdama sesleri almaya başladıysanız gizli su kaçağı su sızıntısı sorunu ile karşı karşıya kaldığınız anlamı çıkabilir. Fayanslardan su sızıntısı önelemek için daire ve mekan sahiplerinin bireysel olarak yapabileceği pek bir işlem ve çözüm bulunmaz. Sorun profesyonel su kaçağı işlemleri çözülmesi önerilir. Yoncu tesisat bu alanda uzman firma olup yetkin teknisyenleri bu sorunu özel ekipmanları ile gidermektedir.

Fayanslardan Alt Kata Su Sızmasını Nasıl Engellerim

Fayanslardan Alt Kata Su Sızmasını Nasıl Engellerim?

Banyo içerisinde birçok tesisat boruları ve parçaları geçmektedir. Herhangi bir yerinde çatlak ya da sıkıntı olması durumunda su başta banyonuz olmak üzere alt kattaki komşunuzu da etkileyebilir. Genelde kaçak yaşayan konutlarda, sadece banyo sahibi değil komşuları da sıkıntı yaşamaktadır.

Fayanslardan Su Sızmasının Nedenleri ve Çözümü

Kullanıcı kaynaklı arıza olan fayans derz sızıntıları doğru kullanım ile sorun olmaktan çıkar. Bu durumu önemsemeyen kişiler ilerki süreçte fayans kaynaklı su sızıntı şikayetleri alması kaçınılmazdır.

Fayanslardan Su Sızmasının Nedenleri ve Çözümü

1 . Sızıntıya Neden Olan Fayanslar Değiştirilmelidir.

Tesisat yapımı sırasında eğer doğru terazi ile orantılı bir şekilde fayans döşeme işlemi yapılmadıysa belli bir süre sonra çatlaklar meydana gelebilir. Ayrıca banyoda sert bir şeyin zemine vs. düşmesi sonucu da fayans kırılabiliyor. Çatlak içerisine giren su kaçağa sebep olabilir. Bu sebeple banyodaki fayanslar mutlaka kontrol edilmeli, çatlak olan fayans kaldırılarak yenisiyle değiştirilmelidir. Mutfak zemininde kullanılan fayanslar banyo alanı kadar su ile temas etmez. Bu nedenle banyolarda daha fazla bu soruna önem verilmelidir.

2 . Banyo Zeminde Özel Kimyasal Kullanımına Dikkat Edin

Derz dolgu kimyasal ürünlerden etkilenebilen ve aşınabilen bir üründür. Banyoda kullanacağınız asitli ve derz zıttı temizlik ürünleri, dolguya zarar verebilir. Zamanla aşınan dolguların arasından su sızıntısı olur. Derz dolgular yenileri ile değiştirilmeli ve mutlaka banyoya özel üretilen temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Özellikle tuz ruhu derz dolguyu en çok aşındıran bir temizlik malzemesidir.

Banyo fayans, seramik, mermer, granit temizlik işlerinizde kullanacağınız temizlik malzemesi seçimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Yapılarınızda uzun yıllar sorunsuz kullanım ve uzun ömürlü deneyim için zararlı kimyasallardan uzak durun.

3 . Gider Arızası Su Kaçağına Sebep Olur

Giderleri kontrol edin. Eğer banyo giderinde ya da banyodan geçen tesisatta bir kırık ya da çatlak varsa suyun dışarı akmasına sebep olacaktır. Uzman bir firma tarafından gerekli kontrolleri yaptırarak sorunun merkezini bulun ve çözün.

Gidelerdeki kırık, çatlak, patlayan su borusu ve sızıntılar çoğu zaman çıplak gözle görülmez ve yakın bölgede oluşmaz. Bunun net anlaşılması ve müdahale edilmesi için özel ekipman ve teçhizat gereklidir. Firmamız Yoncu tesisat tüm gider tıkanıklık işlerinde özel cihazlardan faydalanmaktadır.

4 . Termal Kamera İle Tespit İsteyin

Su kaçağı ve tıkanıklık mutlaka önemsenmeli ve ciddiyetle ele alınmalıdır. Su sızıntısı ve kaçağı hem sizin konut tesisatınızda hem de binanın ana tesisatında olabilir. Hasar tespiti için termal kamera, gider kamerası ve akustik ses teknolojisini kullanan firmaları tercih edin.

Genellikle banyoda yaşanan kaçak problemleri gelişen teknolojik ürünler sayesinde kolayca tespit edilebilir ve çok fazla maliyete ya da inşaata gerek kalmadan çözülebilmektedir. Ancak sorunun büyük olması halinde firma tarafından fayansların kırılması gerekebilir. Eğer sorunun ana bina hattında olduğunu düşünüyorsanız; mutlaka site yöneticisi ile iletişime geçmelisiniz.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara