Su Kaçağı Tespit Bulma

Duvar Neden Sararır? Duvarın Rutubet ve Küf Yapması Çözüldü
Duvar Neden Sararır

Duvar Neden Sararır? Duvarın Rutubet ve Küf Yapması Çözüldü

Yaşam alanlarında kimi zaman duvarlarda rutubet ve sararma olur. Duvar neden sararır sorusuna cevap arıyor ve nedenini çözemeye çalışıyorsanız sizlere sıklıkla karşılaşılan bu durum hakkında detaylı bilgi vermek isteriz. Yoncu tesisat olarak günlük tesisat işlerine müdahale ederken bir çok ev ve iş yerinde duvarlarda sararma şikayeti üzerine gidilmektedir. Duvarda ve tavanda oluşan sararma duvar içeriğinde döşeli su tesisatı borularında kaçak olduğu anlamına gelmektedir.

Özellikle banyo arkası olan duvarlarda bu durum sıklıkla karşılaşılmakta ve su kaçağının banyo tesisatında olduğu anlaşılmaktadır. Duvar içinde gömülü tesisatlarda zamanla kullanıma bağlı olarak yıpranma yada yeni yapılarda hatalı işçiliklerden kaynaklı su kaçağı oluşabilir ve bunu belli eden duvarlarda oluşabilecek sararmadır. Temiz su yada mis su tesisat borusunda kaçak bulunuyor ise yoncu tesisat ekibi olan su tesisatçısı olarak bizlere ulaşabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Tavanda ve Duvarda Rutubet Neden Olur

Rutubet yaşam alanlarımızda karşılaşabileceğimiz en kötü olumsuz bir durumdur. Pis su borusunda su kaçağı duvarlarda sararma yada rutubet olmasına sebep olmaktadır. Arızalı olan tesisat boruları ivedilikle bulunması gerekir ve su kaçağı hemen tamir edilmelidir. Hızlı müdahale edilmemesi durumunda su kaçağının büyüyeceği ve duvardaki sararma, rutubetin hızlı yayılmasına sebep olacağı bir gerçektir. Tesisat tıkanıklığı da su kaçağına sebebiyet verebilmektedir.

Rutubet çoğunlukla bodrum katlarda oluşsa da su kaçağı sebebiyle de yüksek dairelerde de karşımıza çıkmaktadır. Durduk yere duvar neden sararır? Kullanılan malzemelerin kalitesiz olması, inşaat esnasında boruların çeşitli darbeler alması, kullanım süresi boyunca yıpranma ve lavabo aç gibi kimyasalların sıkça kullanılması tesisat gider borusu içerisinde contalara zarar vererek işlevini kaybetmesine neden olur.

Tavanda ve Duvarda Rutubet Neden Olur

Su Kaçağı Bulan Firmalar

Yoncu tesisat olarak duvarda sararma, rutubet, küflenme gibi sorunlar ile karşılaştığınızda bizleri arayabilirsiniz. Ekiplerimiz su kaçağı bulma yöntemleri arasında %100 sonuç veren hizmetler vermektedir. Arızaların tekrar etmemesi ve yeni bir tesisat sorunu ile karşılaşılmaması adına arızanın olduğu kısım tespitinden sonra gerekli tüm tesisatlar kontrol edilerek yeni su kaçaklarının olmasının önüne geçilir. Her yeni su kaçağı duvarların sararmasına ve rutubete yol açacağını bilmesiniz.

Günümüz teknolojisine uygun olarak kullandığımız su kaçağı tespiti cihazları ile arızanın olduğu kısım duvar arkasından net bir şekilde tespit edilerek hata ve yanılma payı sıfır olarak çalışılır. Yoncu tesisat olarak arızanın bulunduğu bölüme müdahale edilerek hafriyat ve moloz yığınları olmadan su kaçağı kapatılarak suyun duvara sızması engellenir. Profesyonel bir destek almalı ve hatalı duvar kırımı, yanlış müdahale gibi süreci uzatacak işlemler yaptırmamalısınız.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

Kamerayla Su Sızıntısı Bulma

Günümüzde kimi su tesisatçıları kamerayla su sızıntısı bulma hizmeti vermekte olup kimi tesisatçılar ise tahmin üzerine duvara müdahale etmektedir. Tahmin üzerine yapılan duvara her müdahale evinizi inşaat çalışması var haline getirir. Hiç bir cihaz kullanılmadan duvara yapılan her türlü müdahale hem evinize zarar verir hemde işlem sonrası sizlere büyük bir temizlik işleri bırakmaktadır. Kamerayla su sızıntısı bulma hizmeti sağlayan firmaları tercih ederek kısa sürede su kaçağına müdahale edilir ve sadece kaçağın olduğu noktanın kapanması sağlanır.

Yoncu tesisat olarak kızılötesi su kaçağı bulma cihazı duvar içeriğindeki tesisat borularını izleyebiliyor ayrıca akustik dinleme cihazı ile de ses takibi yapılarak kaçağın olduğu nokta %100 doğru olarak tespit edilebilmektedir. İstanbul merkezli çalışan tesisatçı şirketimiz temiz su tesisatı kaçağı yada atık pis su tesisat kaçağı gibi arızalara aynı gün müdahale ederek çözüm odaklı hizmet sağlamaktadır. Profesyonel olarak çalışan tesisatçı numarası 0538 293 26 16 ile firmamıza ulaşarak aynı gün arızaların ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara