Su Kaçağı Tespit Bulma

Akatlar Su Tesisatçısı - 7/24 Tesisat Onarımı Hizmeti
akatlar su tesisatçısı

Akatlar Su Tesisatçısı

Akatlar su tesisatçısı hizmetlerimizden ansızın oluşan tesisat taleplerine bir telefon kadar yakınız. Akatlar tesisatçı telefonu 0538 293 26 16’dır. Tesisat, herhangi bir su kaynağından alınan suyun temiz bir şekilde bağlantılara iletilmesini ve kirli suyun uzaklaştırılmasını sağlayan boru sistemidir. Evlerden sanayi alanlarına kadar birçok yerde boru kullanılmaktadır. Suyun aktif olarak kullanıldığı lavabo, tuvalet, duş, küvet gibi mekanlarda HVAC elemanları kullanılmaktadır.

akatlar musluk tesisatı tamiri
Akatlar Su Tesisatçısı Ne İşe Yarar?

Doğalgaz ve su taşıma sistemleri ve yangından korunma sistemleri kurulurken böyle bir sistem gereklidir. Tesisatta bir sorun olursa ortama hoş olmayan bir koku girecektir. Bunun nedeni, sistem çalışmadığı için kirin temizlenememesidir. Buna iyi bir örnek, yaygın sızdırmazlık sorunlarıdır: HVAC borularını döşerken, suyun çekildiği kaynağa dikkat edilmelidir. Su kalitesi ne kadar iyi olursa, sistem o kadar sorunsuz çalışır.

Bunun için tesisatta kullanılan suyun sıcaklığı 7-12 derece olmalıdır. Berrak bir görünüme sahip, rengi ve istenmeyen zararlı mikroorganizmaları olmayan su daha ideal kabul edilir. Ayrıca standartlara uygun sertlikte su kullanılması halinde borulara zarar vermez. Sistemin performansını etkileyen diğer bir faktör de suyun hareket hızıdır. Borulara yüksek hızda giren su, basınç kararsızlığının değişmesine neden olabilir. Bu, sisteme entegre boru elemanlarına zarar verebilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için boruların metreden yukarıya doğru eğimli olması gerekir. Tesisat montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da borulara kolay erişimdir. Bu sayede zaman içerisinde sistemde bir problem oluşursa pratik bir şekilde tamirat yapılabilmektedir. Bu nedenle, sistemin herhangi bir parçasının değiştirilmesi gerektiğinde kolayca değiştirilebilir. Açık alana döşenen boruların donmaması için mutlaka izolasyon yapılmalıdır.
Bu alanlarda kullanılan boruları duvara tutturmak için askı ve braketlere ihtiyaç duyulur. Borular için en uygun boyutta, kolay zarar görmeyen malzemeden yapılmış ürünleri seçin. Kurulan sıhhi tesisat ekipmanlarının uzun ömürlü olabilmesi için montaj aşamasının dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca uluslararası standartlara uygun parçalar kullanılmalıdır.

Ancak bu parçaların olumlu etkisinin zeminin doğru yapılması durumunda mümkün olduğunu bilmekte fayda var. Kurulumun daha uzun ömürlü olması için onarımların tecrübeli kişilerce yapılması gerekir. Böylece boru hattı onarım sırasında zarar görmez. HVAC boruları su ile direk temasından dolayı insan sağlığına etkilidir. Sağlığınıza zarar vermemek için sistemin kaliteli malzemelerden yapıldığından emin olmalısınız. Akatlar tesisatçıları olarak uluslararası geçerliliği olan kalite sertifikalarına sahip ürünler sunmaktayız.

akatlar tesisat tamiri

Akatlar Su Tesisatçısı Tesisat Kurulum Hizmetleri

Sistemin kurulum aşamasında da sonrasında da yanınızdayız. Sistem arızalarında etkin çözümler sunarak kısa sürede çalışır hale getiriyoruz. İklimlendirme hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaşanabilir binaların mekanik tesisatında ana aktörlerden biri hiç şüphesiz sıhhi tesisattır. Temiz suyun kullanım yerlerine sağlıklı bir şekilde geçişini, kirli ve kirli suların binadan toplanıp çıkışını sağlayan boru şebekesine sıhhi tesisat denir. Tesis sistem tasarımı ve ürün seçim süreçleri ile suyu binalara sağlıklı bir şekilde kazandırıyoruz. Sıhhi işler, insan sağlığının korunması ile doğrudan ilgilidir.

Şehirleşme ve modern yaşam, ihtiyaçlarla birlikte sıhhi tesisatın önemini de artırmıştır. Kullanılan malzemeler de farklıydı. Su taşımacılığı konusu insan sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için temiz su tesisatlarında kullanılan boruların amacına uygun, suyun kalitesini etkilemeyen, korozyona dayanıklı malzemelerden yapılması zorunludur. Örneğin yakın zamana kadar kullanılan gri borular, zamanla yapıları yıpranıp paslandığı için artık üst yapı tesisatlarında tercih edilmektedir.

Asbestli çimento borular da sağlığa zararlı, kanser yapıcı yapıları nedeniyle yerini yeni nesil plastik borulara bırakmıştır. Bina tesisat projesi, mekanik aklın ve mimari aklın ortak tasarımı ile daha başarılı olmaktadır. Boruların taşınmasında, geçiş noktalarında ve ekipmanların yerleşiminde başlangıçta alınan doğru kararlar önemlidir.
Ancak, kabul edilebilir bir kurulum yaşı, su basıncı, yalıtım, dayanıklılık vb. gerektirir. Kriterler dikkate alınarak uygun boru ve ekipman malzemeleri seçilmelidir. Yaşam kalitesi, su tesisatı, kanalizasyon sistemleri, elektrik tesisatı vb. birçok mekanik görevle bütünleşmiştir. Su sağlama sistemlerinde kullanılan en aşırı kaynak elemanı musluklardır.

akatlar su tesisatci

Akatlar Su Tesisatçısı Profesyonel Hizmetler Nelerdir?

Binalarda su borusunun kullanım noktasında kullanımı ve yönetimi su ankrajları ile yapılmaktadır. Hijyenik ve uzun ömürlü su armatürleri bakım ve onarım ihtiyacını azaltır, yaşam konforunu destekler. Binalarda kullanılan sıhhi ürünlerin seçimi çok önemlidir. Beklentileri tek bir ürün olarak değil sistem çözümü olarak karşılamak konut inşaatının genel faaliyetidir.

Güvenliğin yanı sıra yapıda kullanılan ürünlerin uzun ömürlü olması bakım ve onarım ihtiyacını azaltır ve yaşam konforunu destekler. Sıhhi tesisat zincirlerinde sadece temiz suyun kullanım yerlerine ulaştırılması değil, kullanılmış atık suların da uzaklaştırılması önemlidir. Bu atık suyu sistemden uzaklaştırırken doğru bağlantının sağlanması ve temiz su ile karıştırılmaması insan sağlığı açısından önemlidir.

su tesisatcisi akatlar

Akatlar Su Tesisatçısı Sıhhi Tesisat Hizmetleri Nelerdir?

Sıhhi tesisat en genel anlamıyla bir kuyudan veya kaynaktan alınan suyun arıtılması ve özel kişilere verilmesi için gerekli boru tesisatıdır. En basit haliyle, bir boru hattı, suyu kaynağından istenen bir yere taşımak için kullanılan bir boru veya kanal sistemidir. Sizin de profesyonel tesisat hizmetlerine ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Akatlar Tesisat olarak sizlere bu anlamda en profesyonel ve kaliteli hizmetleri sunmaktayız.

Bu, muslukları, boruları ve sulamayı içeren çok yaygın bir tesisat işidir. Su sistemlerinin (sıcak ve soğuk su) montajı konusunda uzmanlaşmış tesisatçılar, tüm sistemin inşasında, onarımında, değiştirilmesinde ve bakımında son derece önemlidir.
Çok fazla kir ve diğer artıkları taşıyan yağmur sularının indirilmesi ve emniyete alınması işi olarak ifade edilebilir. Kanalizasyon boruları ve arıtma sistemlerini kurmak, kanalizasyon sistemlerine odaklanan tesisatçılar için bir yük değildir. Sıvının akışını kaynağından gideceği yere yönlendirmeye yardımcı olan sulama kanalları, pompalama setleri ve ara cihazları ele alır. Firmamız Akatlar kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

  • Akatlar su tesisatçısı
  • Akatlar klozet tıkanıklığı açma
  • Akatlar tesisat onarımı
  • Akatlar musluk montajı
  • Akatlar pimaş tıkanıklık açma
  • Akatlar sıva üstü tesisat döşeme
  • Akatlar su kaçağı bulma
  • Akatlar hava tesisatı
  • Akatlar doğalgaz tesisatı
  • Akatlar tesisatçı
Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara