Su Kaçağı Tespit Bulma

5 Patlayan Su borusu Tamiri Önerisi & Çözümleri
Patlayan Su borusu Tamiri

5 Patlayan Su borusu Tamiri Önerisi & Çözümleri

Daire içinde veya binanın farklı yerlerinde su borusu patlayabilir. 5 Patlayan Su borusu Tamiri Önerisi & Çözümleri içeriğimizde bu sorunla ilk defa karşılaşan kişilere yol haritası ve alacakları önlemler sunulmuştur. Patlayan su borusu yapınızda ilk görüldüğü anda hemen yeri tespit edilmesi gerekir. Geç kalınan her dakika zarar büyük daha riskli durumlar ortaya çıkar.

Arızayı ilk gördüğünüz anda ilk yapılması gereken su vanasının kapatılması olacaktır. Daire içinde ise sadece daireye ait vana kapatılır. Bina genelinde bir sorun ise binaya gelen ana hat vana kapatılması tavsiye edilir.

1. Patlayan Su Borusunun Yerini Tespit Edin

Çatlamış, hasar almış ve patlamış olan su borusu tamiri yapılmadan önce yerinin %100 nokta tespiti ile bulunması gerekir. Hasarlı boru tam olarak bulunmadan yapılacak her işlem ve onarım nafiledir. Hatta yapılacak tecrübesizlik bir çok farklı noktada boşa kırım yapılması ve masraf çıkarılması anlamına gelir. Patlak boru kimi zaman demir borularda bazen plastik su tesisat borularında oluşur.

Su borusu patlağı bulunurken kişisel usta becerisi yeterli gelmez. Hatta yetersiz usta ve tamircilerin sizlere daha büyük zarar vereceğini unutmayınız. Profesyonel patlak su borusu tamiri yapan firmaların bu hizmeti cihazlarla yaptığını bilerek hizmeti uzmanından alınız.

Patlayan Su Borusunun Yerini Tespit Edin

2. Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilir?

Tespiti yapılmış olan patlayan su borusu arızanın olduğu yerden parça halinde kesilir. Tesisat boru makinesi ile kaynak yapılır. Aynı yerden benzer şikayet ve arızaları almak istemiyorsanız mutlaka tesisat firmanızı iyi seçiniz. Gelişi güzel tamir onarımlar ilerde sürekli benzer şekilde sorunların karşınıza çıkmasına neden olur. Adresinize çağırdığınız tesisatçı tam donanımlı olarak gelmelidir. Patlak boru tamiri için boru kesim makinesi ve tesisat borusu kaynak makinesi bulunmalıdır.

Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilir

3. Patlayan Kalorifer Borusu Tamir Etme

Su tesisat borularında olduğu gibi kalorifer borularında da patlaklar oluşabilir. Bu arıza türünde kalorifer borusu değişimi yapılabileceği gibi özel kimyasallarla patlak kapatılabilir. Bu işlemin yapılmasından önce mutlaka tesisat içerisindeki su tamamen boşaltılmalı ve temizlenmelidir. Sonrasında tekrar temiz su ve kimyasal madde karışımı yapılıp tesisat içine gönderilmelidir.

Patlayan Kalorifer Borusu Tamir Etme

4. Pis Su Gider Borusu Patlağı Tamiri

Tesisat borularının tamirinin en zor olduğu yer pis su giderleridir. Burda daire sahiplerine tesisat firmaları tarafından iki farklı seçenek sunulur. Birinci seçenek pis su gider borusunun tamamen değiştirilmesi ikincisi ise özel yapıştırıcı kimyasal maddeler ile patlak, sızıntı kapatılması olacaktır.

Pis su gider borularındaki patlakların tamiri için genelde ciddi bir kırım yapılmaktadır. Buda daire içinde ciddi bir kırım, döküm ve moloz yığıntısı anlamına gelecektir. Firmamız Yoncu tesisat teknik ekibinde çatlak ve patlakların yer tespiti için son model teknolojik cihazlar kullanılır. Bu sayede kırım işlemi en minimum seviyeye çekilir.

Pis Su Gider Borusu Patlağı Tamiri

5. Patlak Su Borularını Kırmadan Tamir Etme

Su kaçağı ve patlak su borularının tespitinde cihazlarla işlem yapıldığı gibi tamir içinde özel teknikler bulunur. Dünyada bu sorun için özel üretimi yapılan kimyasal maddeler ve yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Firmamız teknik personelleri müşterilerimize yıllardır bu hizmeti verirken her tür donanım, ekipman ve malzemeden faydalanmıştır.

Doğru malzeme ve müdahale için arızanın yerinde görülmesi çok önemlidir. Telefonda tesisat firmasına anlatmak bazen yetersiz kalır. Firmamız yerinizde keşif hizmeti verir ve sorunun niteliğine göre fiyatıda yerinizde verir. Bizlere 7/24 ulaşabilir ve kaliteli işçilikle hizmet alabilirsiniz.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara