Su Kaçağı Tespit Bulma

Tesisat Tamir Onarım - Su Kaçağı Tespit Bulma
Tesisat Tamir Onarım

Tesisat Tamir Onarım

Yapılarda musluklardan, borulardan ve bağlantı yerlerden bir çok farklı tesisat sorunu yaşanabilir. Islak zemin bölümleri de her zaman en ciddi yerler olmuştur. Banyo ve mutfak kısımları su sızıntılarına en müsait alanlardır. Tesisat tamir onarım hizmetlerimizde yapınızdaki her alan için çözüm üretiyoruz. İster görünün bir alanda sorun çıksın yada gizli görünmeyen yerlerde oluşan tesisat arızalarında problemi gideriyoruz.

Tesisat arızası ile karşılaştığınızda kesinlikle acil müdahale yapılması gerekir. Geçiştirilen, ötelenen tesisat sorunu sizlere ciddi masraflar açacak bir hâl alabilir. Uzman bir tesisatçının desteği ile sorunun kaynağının bulunup kalıcı olarak onarımı yapılmalıdır. Küvet bölgesi, lavabo bölgeleri, zeminden geçen su tesisat boruları, kanalizasyon hattı, klozet çevresi su sızıntılarında en sık karşılaşılan yerlerdir.

Sıhhi tesisat arızasının farkına varıldığında ilk yapılması gereken hemen vanaların kapatılması işlemi olacaktır. Hiç bir şey yapmadan ilk iş vanayı kapatınız. Sonrasında size yakındaki tesisat tamir onarım ekibimize telefon açıp durumu, yaşadığınız sıkıntıyı anladığınız kadar iletmeye çalışın. Uzmanımız en kısa sürede vereceğiniz adrese donanımlı aracı ile gelecek olup yaşadığınız sorundan sizleri kısa sürede kurtaracaktır.

Tesisat Tamir Onarım

Mutfak Gideri Tesisat Tamir Onarımı

Tesisat Tamir Onarımı Öncesi Yapılması Gereken 4 İşlem

Her tesisat arızasında belki işçilik hizmeti almanız gerekmeyebilir. Ayrıca su tesisatçısı çağırmayı düşünüyorsanız ona telefonda sorunun sebeplerini anlatmanız hızlı müdahale için gereklidir. Sizin sorunu anlayıp telefonda doğru bilgi vermeniz tesisatçı ekibin adresinize gelirken daha donanımlı ve gerekli ekipmanlar gelmesini sağlar. Mümkün olduğunca arızayı telefonda karşınızda olan uzmana aktarınız. Aşağıdaki listede tesisatçı aramadan önce yapılacak adımları yazdık. Listemizde genelde en sık görülen su sızıntıları için adımlar yer almaktadır. Wc tıkanıklığı, gider arızaları, pimiş ve tesisat borusu sorunları için lütfen dikkate almayınız.

  • Suyu kullanan bütün makine ve cihazlarınızı kapatınız.
  • Musluklar ve diğer herşey kapalı olduğu esnada su sayacını kontrol ediniz. Son numarayı kaydediniz.
  • Belirli bir süre bekledikten sonra tekrar sayacınıza bakınız ve numaranın değişip değişmedi önceki kaydınıza bakarak anlayınız.
  • Sayaçta artış görünüyorda yapının bir noktasında su kaçağı veya su sızıntısı olduğu anlamına gelmektedir.

Tuvalet Tesisat Tamir Onarım

Tuvalet tesisat sorunları ve arızalarında sizlere deneyimli ekibimizle 7/24 hizmet vermekteyiz. Yoncu tesisat bünyesinde Tuvalet-Wc için özel tesisat tamir ekibimiz bulunmaktadır. Tuvalet açma hizmeti, tuvalet tamiri, tuvalet değişim hizmetleri, tuvalet sızıntısı dahil her tür işleminizi en uygun fiyatlar ve en iyi işçilikle yapmaktayız. Tuvalet tıkanmaları bir evde başınıza gelebilecek en kötü tesisat arızalarının başında gelmektedir. Acil işlem yapılması zorunludur. Vakit kaybetmeden uzmana ulaşıp hemen çözüme kavuşturmanız gereklidir.

Tuvalet tıkınmalarında geçici çözümler için genelde piston, pompa ve vakumlu ekipmanlar kullanılmaktadır. Bazen o anlık çözüm sağlasada uzun vadede sorunların tekrarlanmasına engel olmaz. Wc ve Tuvaletteki drenajı en iyi seviyeye getirmek, gider kanalındaki tüm engelleri ortadan kaldırmak gereklidir. Sifonu çektiğiniz zaman su geç gidiyor yada hiç gitmiyorsa bu başınıza ilerde daha büyük sorun açabilir. Bu sebeple mutlaka su tesisatçısı ekibimizi arayıp tuvalet tesisat tamir onarım hizmeti alınız.

Mutfak Gideri Tesisat Tamir Onarımı

Mutfak giderlerinde hem lavabodan hemde mutfak içinde kullanılan makine kirli su hatlarından kaynaklı sorunlar yaşanmaktadır. Evye içerisinde lavaboya dökülen artıklar zamanla gider içinde tıkanmaya sebep olabileceği gibi mutfakta kullanılan ve gider hattına bağlanan bulaşık makinesi içindeki yemek artıklarıda borularda tıkanma oluşturabilir. Artıklar her ne kadar ufak hacimli olsa da zamanla tabaka halini alır ve çözülmesi güçleşir. Bazı mutfaklarda çamaşır makineside kullanılmakta olup burdaki artıklarda mutfak giderini etkiler.

Mutfak gideri açmak için firmamı Yoncu tesisat bünyesinde gelişmiş her türlü teknolojik ekipman bulunmaktadır. Giderin yakın kısımlarındaki tıkanma ve sorunları cihaz kullanmadan çözebilsekte gider borusunun uzak kısımdaki tıkanmalarda sadece görüntülü cihazlar çözüm olmaktadır. Bilgisayarlı aletlerimizle tıkanmanın oluştuğu yeri tespit ediyor ve sizleri uzun ömürlü bir çözüme ulaştırıyoruz.

Küvet Tıkanmaları Tesisat Onarımı

Küvet Tıkanmaları Tesisat Onarımı

Küvetler mutfak gideri ve tuvalete göre daha az sorun yaşatır. Ancak küvetinde gideri yine tesisat ana hattına bağlı olduğundan burada oluşarak bir tesisat sorunu hem mutfağı hemde tuvalet giderine etki edebilir. Küvetlerde genelde kişisel hatalar tıkanmaya neden olmaktadır. Bunun en önemlisi saç kılları olup zamanla ciddi bir set kurabilmektedir. Bunun haricinde küvet içine boşaltılan pis ve kirli su kovaları içindeki yabancı maddelerde tıkanmaya sebep olabilir.

Share:
Blog

Tüm su kaçağı ve tamirat işlerinde teknolojik cihazlar ve gelişmiş modern yöntemler kullanarak üstün tesisat hizmetleri sağlıyoruz.

Comment

Yorumlar kapatılmış.

Hemen Ara